Rodzaje yerba mate

Con palo

Con Palo w języku hiszpańskim oznacza ” z patyczkami „. Klasyk wśród gatunków yerba mate. Zawierająca największą ilość patyczków i gałązek spośród wszystkich yerb. Przeciętnie yerba con palo zawiera około 65 % listków i 35 % łodyżek i gałązek .

Sin Palo

Sin Palo w języku hiszpańskim oznacza ” bez patyczków ” . Susz tego rodzaju zawiera mniej więcej 10 % gałązek . Yerby z oznaczeniem sin palo cechują się większa mocą.

Smakowe

Smakowe , to yerby wzbogacone o dodatki ziołowe lub owocowe. Takie yerby są znacznie łagodniejsze i często wybierane przez osoby początkujące ze względu na to , że ten ” pierwszy łyk ” będzie znacznie przyjemniejszy i mniej cierpki od klasycznych odmian. Do yerb smakowych często dodawana jest guarana , która dodaje mocy naparowi.

Chimarrao

chimarrao to brazylijska odmiana yerby , która cechuje się żywo-zielonym , drobnym suszem przypominającym mączkę. Sposób przygotowania jest podobny ,ale zalecana jest bombilla tzw. ” bomba” ,która poradzi sobie z przefiltrowaniem chimy. Yerba tego rodzaju jest bardzo wydajna, można ją zalewać 2-3 razy więcej od zwykłej yerby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *